index.png
IMG_20220810_150911_239

کشف استعداد برتر

قلم شما

چاپ کتاب رمان تخیلی در انتشارات حوزه مشق

طبق آمار منتشر شده حدوداً سالی 100 هزار عنوان کتاب در کشور چاپ می‌شود و شما هم می‌توانید جزو افرادی باشید که کتاب شخصی خود را چاپ می‌کنند.

رمان‌ها یکی از پرطرفدارترین و جذاب‌ترین دسته ادبیات داستانی هستند که طرفداران زیادی دارند. از آنجایی که نویسندگی هیچ محدودیت سنی وجود ندارد، شما می‌توانید بر اساس تجربیاتی که داشته‌اید به همراه کمی چاشنی تخیل داستان رمان خود را بنویسید.

اما بعد از نوشتن رمان چگونه باید کتاب رمان چاپ کرد؟

هزینه چاپ کتاب رمان چقدر است؟

چاپ کتاب شخصی چه مراحلی دارد؟

برای پاسخ دادن به این سؤالات با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا به بررسی روند چاپ رمان در ایران بپردازیم.  چگونه رمان خود را بنویسیم؟

برای نوشتن یک رمان به تجربه عمیق و وسیعی از زندگی نیاز داریم که با کمی تخیل ترکیب شود و مواد اولیه داستان و رمان ما را تشکیل دهد. فرقی نمی‌کند که در چه سنی هستید و چه تحصیلاتی دارید، می‌توانید با خیال راحت قلم و کاغذ را بردارید و شروع کنید. مطالعه عمیق در کنار تقویت مهارت‌های نویسندگی، تجربه‌های جدید و کمک گرفتن از اساتید می‌تواند در این راه به شما کمک کند. بعد از نوشتن داستان اولیه و پرو بال دادن به آن قبل از اقدام برای چاپ، کتاب خود را به چند فرد قابل اعتماد نشان بدهید و از آن‌ها نظر خواهی کنید. زمانی که فکر کردید رمان شما کامل است، نوبت به پیدا کردن یک ناشر و چاپ کتاب رمان شخصی می‌رسد. چگونه کتاب چاپ کنیم؟ زمانی که رمان خود را نوشتید و آماده کردید، می‌توانید به دنبال چاپ کتاب رمان خود باشید.

خوشبختانه محدودیت سنی در حوزه نشر کتاب نیز وجود ندارد و با هر سن و تحصیلاتی می‌توانید برای گرفتن مجوز نشر با ناشر یا اداره ارشاد مذاکره کنید. در صورتی که رمان شما قابل قبول باشد ناشران زیادی تمایل به همکاری با شما خواهند داشت. از طرفی اگر نتوانستید ناشر مناسبی پیدا کنید، می‌توانید با بودجه نسبتاً کمی اقدام به چاپ رمان شخصی خود کنید. در صورتی که کتاب خود را آماده کرده‌اید، می‌توانید

همین حالا از خدمات چاپ کتاب در مجتمع چاپ حوزه مشق که یکی از بزرگترین چاپخانه‌ها و انتشارات در ایران است استفاده کنید.

مراحل چاپ کتاب رمان؛ مسیر چاپ کتاب در ایران مراحل چاپ کتاب رمان شخصی کاملاً مشابه با چاپ کتاب‌های دیگر در ایران است. بعد از نوشتن رمان شخصی و تکمیل آن و انتخاب یک ناشر مناسب، کتاب را در اختیار یک چاپخانه قرار می‌دهید. اگر از خدمات مجتمع چاپ حوزه مشق استفاده کنید، در این مرحله خدماتی همچون تصحیح املایی و نگارشی، صفحه آرایی، ویراستاری و تایپ خدمت شما ارائه می‌شود. به این مراحل قبل از چاپ نیز می گویند.

دریافت شابک و فیپا به همراه مجوز ارشاد برای چاپ رمان بعد از پایان مراحل قبل از چاپ کتاب رمان، نوبت به دریافت شابک، مجوز ارشاد، فیپا و در نهایت ثبت کتاب در سازمان اسناد و کتابخانه ملی می‌رسد. این مرحله ممکن است بین دو هفته تا چند ماه زمان ببرد.  صحافی کتاب رمان و انتشار آن بعد از دریافت مجوز و ثبت در کتابخانه ملی مرحله چاپ و صحافی کتاب آغاز می‌شود. در چاپخانه حوزه مشق با استفاده از دستگاه‌های افست پیشرفته، در مدت زمان کوتاهی خدمات چاپ انجام خواهد شد. طراحی جلد کتاب و صحافی مرحله آخر است.

اگر نمی‌دانید صحافی کتاب رمان چیست؟

همین حالا به صفحه صحافی کتاب مراجعه کنید تا اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل نمایید.  هزینه چاپ کتاب رمان چقدر است؟ هزینه چاپ کتاب رمان شخصی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. جنس کاغذ، قطع کتاب، تعداد تیراژ کتاب، طراحی جلد، نوع صحافی و … بر مبلغ نهایی به ازای هر جلد کتاب رمان تأثیر می‌گذارد. اگر می‌خواهید بدانید چاپ رمان چقدر هزینه دارد می‌توانید با مراجعه به سایت جنگل و بخش هزینه چاپ کتاب اطلاعات کاملی در مورد هزینه چاپ کتاب در چاپخانه حوزه مشق به دست آورید.

آیا امکان چاپ رایگان رمان وجود دارد؟

چاپ رایگان رمان تحت شرایط خاصی امکان پذیر خواهد بود. در واقع اگر نتیجه کار شما بتواند نظر ناشر را جلب کند و جذابیت کافی را مطابق با استانداردهای انتشارات داشته باشد، امکان چاپ رایگان رمان نیز وجود خواهد داشت. مجتمع چاپ حوزه مشق نیز به عنوان یکی از بزرگترین مجتمع‌های چاپ در ایران این امکان را برای شما فراهم کرده است. تنها کاری که باید انجام دهید مراجعه به سایت چاپخانه حوزه مشق و پر کردن فرم ثبت سفارش است. چاپخانه حوزه مشق،بهترین انتشارات برای چاپ رمان  در این مقاله سعی کردیم با نحوه چاپ کتاب رمان شخصی در ایران آشنا شویم. اگر ذوق و خلاقیت کافی دارید، تجربه‌های شگفت انگیزی داشته‌اید و به دلیل مطالعات زیاد اطلاعات کافی در مورد نویسندگی و ادبیات دارید، شما هم می‌توانید کتاب رمان شخصی خود را چاپ کنید. تنها چیزی که نیاز دارید یک داستان جذاب و مطابق با استانداردهای روز است.

 

ادامه مطلب 👇👇

 

https://hozeyemashgh.ir/?p=14941&preview=true

 

انتشارات حوزه مشق ناشر برگزیده کشور در جایزه ملی کتاب سال جوانان شد.

https://hozeyemashgh.ir/?p=14243&preview=tru

چاپ انواع کتاب:  شعر،داستان،دلنوشته،رمان،کتاب کودک، کتاب کار،ترجمه کتاب، سفرنامه،زندگینامه،نمایشنامه،فیلمنامه و… با شرایط ویژه  و تبدیل پایان نامه ارشد و رساله دکتری به کتاب با بهترین شرایط

و اکسپت مقاله همایشی، کنفرانسی در یک هفته   در

انتشارات بین المللی حوزه مشق

به مدیریت دکتر فردین احمدی

صفحه اصلی

تصویر نویسنده
فردین احمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *