index.png
IMG_20220810_150911_239

کشف استعداد برتر

قلم شما

«طرح آهی از ماه»سعید تشکری منتشرشد

«طرح آهی ازماه»سعیدتشکری منتشرشد(انتشارات حوزه مشق)

درس‌گفتارهای زنده‌یاد سعید تشکری در کتاب «طرح آهی از ماه» از سوی به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) منتشر شد.
«طرح آهی از ماه» منتشر شد/ درس‌گفتارهای زنده‌یاد سعید تشکری
این اثر مجموعه درس‌گفتارهای زنده‌یاد سعید تشکری است که توسط خود ایشان در کارگاه‌های مختلف حوزه هنری تدریس شده است؛ اما جمع‌آوری، تهیه و تنظیم آن با همدلی خانواده این مرحوم و شاگردان‌شان از جمله رضا خوشه‌بست، ام‌البنین ماهر و سیما ذوالفقاری صورت گرفته است. از این جهت می‌توانیم بگوییم اثری کاملاً بدیع است. کتاب «طرح آهی از ماه» نخستین جلد مجموعه درس‌گفتارهای مرحوم سعید تشکری در حوزه رمان است که در آینده نیز سایر جلدهای این مجموعه در حوزه ادبیات دینی و نمایشی منتشر خواهد شد.

در این جلد علاوه‌بر بررسی دروس سعید تشکری در کارگاه رمان حوزه هنری مشهد، سعی شده است برای روشن‌سازی تمام مطالب با توجه به نیاز بحث و تکنیک ارائه‌شده، از گفت‌وگو‌های آموزشی و تحلیلی، مقاله‌ها و حتی مصاحبه‌های وی نیز استفاده شود.

در مقدمه کتاب آمده است که تاکید بر بسط و گسترش دروس تدریس‌شده خواسته قلبی شخص مرحوم تشکری بوده است و وی به شدت معتقد بود که تمامی نکات گفته‌شده در کارگاه‌ها باید توسط شاگردانش گسترش خوب و مناسبی یابد. از این جهت، با اتکا به خواسته زنده‌یاد تشکری هر بخش از دروس در منبعی حقیقی بررسی شده است؛ به گونه‌ای که نمونه عینی تکنیک تدریس‌شده در اثری از وی پیاده شده تا آموختن این تکنیک برای دوستداران ادب و هنر نیز تسهیل شود. به طور مثال وقتی از اقتباس حرفی به میان می‌آید، تک تک مباحث پیش رو در آثار متنوع زنده‌یاد سعید تشکری واکاوی خواهد شد.

سعید تشکری، نویسنده مشهور ایرانی، متولد سال 1342 در شهر قوچان بود و فعالیت خود را در سال 1360 شروع کرد و تا پایان مدت عمر خود به عنوان نویسنده و کارگردان مطرح تئاتر و سینما، نویسنده مقالات در مطبوعات در حوزه ادبیات و هنر، داوری و منتقد جشنواره تئاتر فجر، چاپ آثار در حوزه رمان و ادبیات نمایشی، ساخت فیلم و نگارش سریال‌های تلویزیونی و نمایش‌نامه‌های رادیویی به فعالیتش ادامه داد. در ادامه هم‌زمان با خلق آثار هنری، به تدریس در حوزه ادبیات نمایشی و داستانی پرداخت. شاگردان زیادی را در حوزه هنر و ادبیات تربیت کرد و در جایگاه یکی از رمان‌نویسان تراز اول کشور در حوزه ادبیات دینی و انقلاب مطرح شد. در سال 1378 به عضویت کانون ملی منتقدان تئاتر و در سال 1380 به عضویت کانون جهانی تئاتر ITCA درآمد و جایزه‌ی سه دوره کتاب سال رضوی و کتاب سال شهید غنی‌پور را در سال‌های 1385، 1388 و 1390 برای نگارش رمان «بارِ باران» و «مشکور» کسب کرد. سعید تشکری در طول عمر نویسندگی خود با انتشار بیش از 100 اثر در قالب رمان، فیلمنامه، نمایش‌نامه و مقاله‌های ادبی کارنامه بسیار درخشانی از خود برجای گذاشت. برخی از آثار وی از جمله «موقف»، «اوسنه گوهر شاد»، «آبی‌ها»، «غریب قریب» و … در انتشارات به‌نشر منتشر شده است.

کتاب «طرح آهی از ماه» در 284 صفحه، شمارگان 500 نسخه و به بهای 120 هزار تومان در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد. برای تهیه این کتاب می‌توانید به فروشگاه‌های کتاب به‌نشر در مشهد و سراسر کشور یا سایت فروش اینترنتی کتاب این انتشارات به آدرس www.behnashr.com مراجعه کنید.
به نقل ازایبنا
❤️

صفحه اصلی

چاپ انواع کتاب:
شعر،داستان،دلنوشته،رمان،کتاب کودک،
کتاب کار،ترجمه کتاب کتاب،
سفرنامه،زندگینامه،نمایشنامه،فیلمنامه و…
با شرایط ویژه

و
تبدیل پایان نامه ارشد و رساله دکتری به کتاب با بهترین شرایط

و اکسپت مقاله همایشی، کنفرانسی در یک هفته

در

انتشارات بین المللی حوزه مشق
به مدیریت دکتر فردین احمدی

تصویر نویسنده
فردین احمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *