index.png
IMG_20220810_150911_239

کشف استعداد برتر

قلم شما

پایان نامه و رساله خودتان را در حوزه مشق به کتاب تبدیل کنید

خانه

 

تبدیل پایان نامه به کتاب برای مصاحبه دکتری و استخدامی دستگاه های اجرایی در انتشارات حوزه مشق

 

بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری، اگه داوطلبی نمره حدنصاب دعوت به مصاحبه دانشگاهی را کسب کرده باشد، یعنی یک مرحله را با موفقیت پشت سر گذاشته است اما موفقیت نهایی به نتیجه مصاحبه بستگی دارد بنابراین باید خودش را برای داشتن یک مصاحبه خوب آماده کند. اما چگونه می‌توان این موفقیت را عملی کرد؟ برای پاسخ به این سؤال با ما همراه باشید.

 

مصاحبه دکتری به چه صورت برگزار می‌شود؟

مصاحبه دکتری یک جلسه کوتاه 10 الی 30 دقیقه‌ای می‌باشد که داوطلبین در این جلسه توانایی‌ها و ظرفیت‌های علمی و شخصیتی خود را برای داوران حاضر در مصاحبه به اجرا گذاشته و سعی می‌کنند نشان دهند که برای ادامه تحصیل در این مقطع شایسته‌ترین فرد می‌باشند. مصاحبه دکتری دارای سه بخش آزمون مصاحبه، بخش آموزشی و بخش پژوهشی است که در بخش‌های بعدی مطلب به توضیح هر کدام از بخش‌ها خواهیم پرداخت.

 

مصاحبه دکتری به چه صورت برگزار می‌شود؟

 

مصاحبه دکتری یک جلسه کوتاه 10 الی 30 دقیقه‌ای می‌باشد که داوطلبین در این جلسه توانایی‌ها و ظرفیت‌های علمی و شخصیتی خود را برای داوران حاضر در مصاحبه به اجرا گذاشته و سعی می‌کنند نشان دهند که برای ادامه تحصیل در این مقطع شایسته‌ترین فرد می‌باشند. مصاحبه دکتری دارای سه بخش آزمون مصاحبه، بخش آموزشی و بخش پژوهشی است که در بخش‌های بعدی مطلب به توضیح هر کدام از بخش‌ها خواهیم پرداخت.

 

نمره مصاحبه در پذیرش مقطع دکتری

 

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، برای رشته‌هایی که شیوه پذیرش آن‌ها به‌صورت آموزشی پژوهشی است، نمره کل حاصل از 50 درصد نمره آزمون کتبی و 50 درصد نمره مصاحبه تشکیل می‌شود و در رشته‌هایی که شیوه پذیرش آن‌ها به‌صورت پژوهش محور است، 30 درصد از نمره کل را آزمون کتبی و 70درصد آن را نمره مصاحبه (امتیازات سوابق تحصیلی و طرحواره) شامل می‌شود. پس از برگزاری مصاحبه دکتری از سوی دانشگاه‌ها، نمره مصاحبه داوطلب با نمره تراز کسب‌شده در آزمون کتبی میانگین گرفته می‌شود و نمره کل داوطلب محاسبه می‌شود. نمره کل داوطلبان حاضر در جلسه مصاحبه هر دانشگاه/واحد دانشگاهی قیاس شده و مطابق با ظرفیت، افرادی که بالاترین نمره کل را کسب کرده باشند پذیرفته می‌شوند. البته در بعضی از دانشگاه‌ها اگر داوطلبی نمره حدنصاب دانشگاه را کسب نکند پذیرش نمی‌شود گرچه مجموع نمره مصاحبه و آزمون کتبی او بالاتر از سایر داوطلبان باشد.

 

روش امتیازدهی در مصاحبه دکتری

 

مصاحبه دکترا در کل 100 امتیاز دارد که این امتیاز بین بخش‌های مختلف فعالیت‌های آموزشی، فعالیت‌های پژوهشی و جلسه آزمون شفاهی به‌صورت 40،30 و 30 امتیاز تقسیم‌بندی می‌شود در ادامه به توضیح هر بخش می‌پردازیم.

 

امتیاز فعالیت‌های آموزشی دکتری

 

این بخش به فعالیت‌هایی اطلاق می‌شود که در دوران تحصیلی خود آن‌ها را کسب کرده‌اید. حداکثر امتیازی که برای این بخش در نظر گرفته شده است 30 امتیاز می‌باشد.

 

امتیاز فعالیت‌های پژوهشی دکتری

دانشجویان در طول تحصیل تحقیقات و دستاوردهای زیادی را کسب می‌کنند این فعالیت‌ها که شامل چاپ مقاله، چاپ کتاب، ترجمه کتاب جدید خارجی، ثبت اختراعات و همچنین کیفیت پایان‌نامه کارشناسی ارشد می‌باشد در دسته فعالیت‌های پژوهشی قرار می‌گیرند. حداکثر امتیازی که برای این بخش در نظر گرفته شده است 40 امتیاز می‌باشد. در ادامه به هریک از فعالیت‌های پژوهشی و امتیازات مربوط به آن‌ها اشاره شده است.

 

امتیازات پژوهشی در مصاحبه دکتری

 

مقالات علمی چاپ شده مرتبط با رشته تحصیلی در مجلات معتبر داخلی و خارجی

 

22 امتیاز(هر مقاله 7)

🌹

مقالات علمی چاپ شده مرتبط با رشته تحصیلی در مجلات علمی ترویجی

 

هر مقاله 2 امتیاز

🌹

گواهی ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی خارجی

 

تا 7 امتیاز

🌹

 

گواهی ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی داخلی

 

تا 5 امتیاز

🌹

برگزیدگان جشنواره علمی معتبر خارجی

 

تا 7 امتیاز

🌹

برگزیدگان جشنواره علمی معتبر داخلی

 

تا 3 امتیاز

🌹

تالیف و ترجمه چاپ کتاب

 

تا 4 امتیاز

🌹

کیفیت پایان نامه کارشناسی ارشد

 

تا 4 امتیاز

 

(عالی 4 امتیاز خیلی خوب 2 امتیاز)

🌹

جمع کل: 40 امتیاز

 

🌹🌹

 

امتیاز آزمون شفاهی در مصاحبه دکتری

در این بخش از مصاحبه سوالاتی در زمینه‌های مختلف از داوطلبین پرسیده می‌شود که با مطالعه قبل از مصاحبه دکترا به راحتی می‌توان از این مرحله عبور کرد امتیازی که برای این بخش در نظر گرفته شده است 30 امتیاز می باشد سؤالات متداول در مصاحبه دکتری به‌طور کلی شامل سه دسته سوالات عمومی، سوالات تخصصی و سوالات انگلیسی می باشد.

 

چگونه رزومه خود را در مصاحبه دکتری تقویت کنیم؟

پس از آشنایی با امتیازات بخش‌های مختلف مصاحبه دکتری متوجه می‌شویم که بیشترین امتیاز مربوط به بخش فعالیت‌های پژوهشی است و این سؤال پیش می‌آید که چگونه می‌توان آسان‌تر 40 امتیاز مربوط به این بخش را کسب کرد؟ در ادامه به توضیح روش‌هایی برای کمک به تقویت رزومه در بخش پژوهشی می‌پردازیم:

 

استخراج مقاله از پایان نامه

همان‌طور که قبلاً اشاره شد چاپ مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی از امتیاز بسیار بالایی برخوردار است. از طرف دیگر چاپ مقاله پروسه‌ای زمان‌بر می‌باشد. بدون شک بهترین روش استخراج مقاله از پایان نامه است تا در کوتاه‌ترین زمان و با کم‌ترین هزینه بتوانید مقاله خود را در معتبرترین مجلات چاپ کرده و به تقویت رزومه خود کمک کنید. برخلاف تصور برخی از افراد، تبدیل پایان ­نامه به مقاله همان کپی پیست کردن بخش­ های مختلف پایان­ نامه در قالب یک مقاله نیست. هرچند محتوای پایان­ نامه و مقاله یکسان باید باشند اما استخراج مقاله از پایان نامه به همین سادگی نیست بلکه باید اصول و نکاتی در این کار رعایت شود.

 

تبدیل پایان نامه به کتاب

تبدیل پایان نامه ارشد و دکترا به کتاب یکی از کارهای بسیار حرفه‌ای، علمی و تخصصی است. بسیاری از پایان‌نامه‌هایی که توسط دانشجویان در سطوح کارشناسی ارشد و دکترا نگارش شده است به دلیل دسترسی بسیار سخت جامعه علمی به آن‌ها متأسفانه کاربردی پیدا نمی‌کنند و اغلب در کتابخانه‌های دانشگاه‌ها بدون استفاده باقی ‍‌می‌مانند. تألیف کتاب مرتبط با رشته تحصیلی و چاپ آن بعد از مقاله از امتیاز بالایی برخوردار است. برخلاف تصور بسیاری از دانش‌پژوهان، تبدیل پایان نامه به کتاب مراحل کاملاً ساده‌ای دارد و شما می‌توانید با اعمال تغییرات اندک در پایان­ نامه خود، آن را تبدیل به یک کتاب کرده و چاپ کنید در این صورت دید داوران را نسبت به خود بهتر می‌کنید زیرا یقیناً پایان نامه‌هایی قابل چاپ می‌باشند که استانداردهای لازم برای چاپ کتاب را داشته باشند. تبدیل پایان­ نامه به کتاب علاوه بر اینکه می‌تواند به بالا بردن سطح علمی و ذخایر تحقیقاتی کشور کمک کند بلکه امتیاز ویژه‌ای نیز در رزومه‌ی محقق محسوب می‌شود.

 

ترجمه کتاب جدید خارجی

ترجمه کتاب در حوزه‌های علمی مختلف بسیار حائز اهمیت می‌باشد برای این که مخاطبان و دانشمندان فارسی زبان بتوانند از آخرین دستاوردهای حوزه‌ی علمی در تخصص خود بهره‌مند شوند و با علم گسترده جهان ارتباط برقرار کنند، باید از ترجمه‌ی تخصصی و مناسب کتاب‌های دیگر جوامع باید استفاده نمایند. ترجمه کتاب‌های عمومی و تخصصی جدیدالنشر به امتیازات پژوهشی کمک بزرگی می‌کند. اما تنها شرطی که وجود دارد این است که کتاب‌ها باید کاملاً جدید و به روز باشند و برای اولین بار ترجمه شده باشند. ترجمه کتاب جدیدالنشر خارجی مرتبط با رشته تحصیلی شما امتیازی برابر با تألیف کتاب دارد. از این رو می‌توانید بدون هرگونه دغدغه درخواست خود را برای کارشناسان سینا ترجمه ارسال نمایید تا کتابی در حوزه تحصیلی شما معرفی کرده و اقدامات لازم انجام شود.

 

با توجه به نحوه امتیازدهی مصاحبه دکترا و روش‌های تقویت رزومه، یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای کسب امتیاز در بخش فعالیت‌های پژوهشی تبدیل پایان نامه به کتاب می‌باشد. امروزه تبدیل پایان نامه به کتاب امری متداول و مرسوم است. تبدیل پایان نامه به کتاب برای صاحب اثر پایان نامه و استاد راهنما دارای مزیت‌های زیادی است در ادامه مطلب به بررسی اهمیت این موضوع می‌پردازیم.

 

اهمیت تبدیل پایان نامه به کتاب در مصاحبه دکتری

دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری چند سال از دوران تحصیل خود را صرف کار کردن و تحقیق روی موضوع پایان نامه خود کرده و دستاوردهای علمی و پژوهشی خود را در قالب پایان نامه عرضه می‌کنند. با این حال فعالیت‌های دانشجویان به نوشتن پایان نامه محدود نشده و این افراد می‌توانند با تبدیل پایان نامه به کتاب از نتیجه تلاش‌های خود بیشترین استفاده را برده و آن را در دسترس علاقه‌مندان به موضوعات علمی رشته تخصصی خود قرار دهند. داوطلبان دکتری می‌توانند با تألیف و چاپ کتاب‌های علمی مرتبط با رشته خود تا 4 امتیاز در جلسه مصاحبه را کسب نمایند. اگرچه امتیاز پژوهشی چاپ کتاب نسبت به مقاله کمتر است، اما تأثیر بسزایی در دیدگاه و نظر مثبت داوران و اساتید مصاحبه‌کننده نسبت به دانشجو دارد. داشتن یک کتاب تألیفی یا ترجمه یا تبدیل پایان نامه به کتاب، نشان‌دهنده‌ی تخصص و دانش علمی دانشجو است.

 

مزیت تبدیل پایان نامه به کتاب نسبت به سایر روش‌های تقویت رزومه در مصاحبه دکتری

سوابق علمی و پژوهشی دانشجویانی که پایان نامه خود را به کتاب تبدیل کرده‌اند، به دلیل گذشتن از فیلترهای کسب مجوز چاپ و نشر کتاب از نظر داوران مصاحبه دکتری اعتبار زیادی دارد. استخراج مقاله از پایان نامه، ترجمه متن آن به زبان انگلیسی و قرار گرفتن مقاله در پروسه چاپ می‌تواند ماه‌ها تا یک سال طول بکشد. در حالی که تبدیل پایان نامه به کتاب نیاز به صرف زمان و هزینه کمتری نسبت به انتشار مقاله دارد. پایان‌نامه‌های ارشد و دکتری معمولاً از طریق کتابخانه دانشگاه‌های مربوطه برای افراد علاقه‌مند قابل دسترس است، با تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ آن دسترسی عموم مردم به مطالب علمی آسان‌تر خواهد بود.

روش‌های تبدیل پایان نامه به کتاب برای مصاحبه دکتری

تبدیل پایان نامه به کتاب به دو روش انجام می‌گیرد. در روش اول فقط از فصل دوم که متشکل از مبانی نظری و مرور متون مرتبط به متغیرهای پژوهش است استفاده می‌شود. در این روش، عناوینی که در فصل دوم آمده‌اند به‌صورت هدف‌دار چینش و تنظیم می‌شوند. در روش دوم تبدیل پایان نامه به کتاب علاوه بر فصل دوم، نتایج و داده‌هایی که در متن پایان‌نامه آمده است نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. منظور از داده‌ها و نتایج همان فصل 4 و 5 پایان نامه‌ها می‌باشد. روش دوم بیشتر در کشورهای خارجی رواج دارد ولی در ایران از روش اول استفاده می‌شود. برای تبدیل هر بخش از پایان نامه به کتاب باید ویرایش کنید و تغییرات لازم را اعمال نمایید. این کار باید توسط یک فرد متخصص انجام شود تا بعد از چاپ کتاب برگرفته شده از پایان نامه، خواننده متوجه پایان نامه بودن آن نشود. در ادامه به چندین مورد برای تبدیل پایان نامه به فرمت کتاب اشاره می‌کنیم:

 

انتخاب عنوان جدید

عنوانی که برای کتاب انتخاب می‌کنید باید ناب و جدید باشد و با عنوان پایان‌نامه متفاوت باشد. همچنین عنوان کتاب برگرفتهبرگر شده باید مختصر و مفید و دربرگیرنده کل مطالب کتاب باشد.

 

جایگزین کردن عبارات مناسب

در پایان نامه هر جا که از کلماتی چون: پایان نامه، مقاله، تحقیق، پژوهش و … استفاده شده است به جای آن کلمه کتاب به کار برده می‌شود. کلماتی مانند استاد راهنما، استاد مشاور، عنوان‌های مربوط به دانشگاه، دانشکده، گروه تحصیلی و … را که نشانه‌های پایان نامه هستند حذف کرده و به جای آن عناوین مؤلف کتاب، زیر نظر استاد…، با مقدمه استاد… جایگزین می‌شود.

 

توضیح مختصر و مفید

در نگارش کتاب نباید تحقیق و پژوهش و مراحل آن را ذکر نمایید و فقط اهداف خود را در قالب یک مطلب جامع باید توضیح دهید. از دادن توضیحات اضافی بپرهیزید که کتاب شما برای خواننده جذاب باشد و برای مطالعه ادامه آن انگیزه کافی داشته باشند.

 

تهیه پیشگفتار و مقدمه برای کتاب

برای صفحات اولیه کتاب پیشگفتار تهیه می‌شود و در آن قید می‌شود که کتاب برگرفته از پایان نامه است. همچنین نام استاد راهنما در پیشگفتار ذکر می‌گردد و در صورت همکاری آن‌ها با دانشجو از آن‌ها تقدیر و تشکر شود. بخش‌های مربوط به نتیجه‌گیری در پایان نامه را می‌توان ویرایش کرده و به قسمتی از مقدمه کتاب اضافه کرد که در آن بحث از اهداف و نتایج باشد.

 

ایجاد بخش‌بندی جدید

در تبدیل پایان نامه به کتاب ممکن است بخش‌هایی اضافه یا حذف گردند بنابراین باید یک بازنگری در این قسمت صورت گیرد به عنوان مثال نمودارها عکس‌ها و جداول به پایان کتاب به صورت ضمیمه اضافه می‌گردند و عناوین هر بخش نسبت به پایان نامه جدیدتر و متناسب با مطالب باشد.

 

تهیه فهرست مطالب متناسب

با توجه به تغییرات در برخی از بخش‌ها و عنوان‌های اصلی و فرعی، که در نتیجه آن تعداد صفحات و شماره صفحه کتاب نسبت به پایان نامه متفاوت خواهد بود، ضروری است این تغییرات در قسمت فهرست مطالب نیز اعمال شده و شماره صفحه فصل‌ها و عنوان‌های کتاب مشخص شود. از آنجایی که پایان نامه‌ها در قطع A4 نوشته می‌شوند ولی با توجه به افزایش تعداد صفحات کتاب نسبت به پایان نامه معمولاً برای کتاب قطع وزیری مرسوم است. بنابراین شماره صفحات کتاب متفاوت از پایان نامه و بیشتر از آن خواهد بود.

 

نوشتن فهرست منابع

با توجه به اینکه مطالب زیادی از پایان نامه حذف شده یا مطالب دیگری اضافه می‌شوند بنابراین باید منابع مربوط به این مطالب اضافه یا حذف شوند.

 

ترجمه پیشگفتار

برخی ناشران از نویسنده می‌خواهند تا پیشگفتار کتاب را برای افزایش اعتبار علمی اثر و ناشر به انگلیسی و عربی ترجمه کرده و آن را در انتهای کتاب اضافه کنند در مورد این نوع کتاب‌ها باید پیشگفتاری مرتبط با کتاب تهیه شود که با موضوع چکیده پایان نامه متفاوت و جدیدتر باشد سپس آن را به زبان موردنظر ترجمه نمود.

 

معیارهای تبدیل پایان نامه به کتاب

شاید برای شما هم این سؤال ایجاد شود که آیا همه پایان نامه‌ها قابلیت تبدیل به کتاب را دارند یا نه؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که همه پایان نامه‌ها این قابلیت را ندارند که تبدیل به کتاب شوند. معیارهایی وجود دارد که بر اساس آن می‌توان تشخیص داد که پایان نامه موردنظر را می‌توان به کتاب تبدیل کرد یا نه؟ این معیارها به‌صورت زیر می‌باشند.

 

پایان نامه باید نمره بالای 16 را به خود اختصاص دهد

 

موضوع پایان­ نامه جدید و موردنیاز منطقه باشد.

 

پایان­ نامه از لحاظ علمی غنی بوده و در جشنواره­‌ها و همایش‌های علمی امتیاز کسب کرده باشد.

 

موضوع مورد بررسی قابلیت فروش یا ارائه خدمات و یا قابلیت استفاده در تدریس داشته باشد.

 

هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب چگونه محاسبه می شود؟

 

هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب کمتر و مقرون به صرفه‌تر از تبدیل آن به مقاله است. هزینه فرمت بندی پایان نامه به کتاب اغلب از طریق شمارش تعداد کلمات فایل به دست می‌آید. کیفیت فرمت بندی از دیگر عامل‌های اصلی در تعیین هزینه و قیمت فرمت بندی می‌باشد. همچنین زمان می‌تواند نقشی تعیین‌کننده در تعیین قیمت داشته باشد. عوامل زیادی بر هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب تأثیر می‌گذارند. این عوامل عبارت‌اند از:

 

تعداد کلمات

 

از مهم‌ترین عوامل برای تعیین قیمت تبدیل پایان نامه به کتاب تعداد کلمات آن می‌باشد. هر چه حجم متن و تعداد کلمات آن افزایش یابد قیمت نیز افزایش می‌یابد. به عنوان مثال تعداد کلمات موجود در یک صفحه فایل ورد که با فونت عادی نوشته شده باشد تقریباً برابر با 250 کلمه می‌باشد. پس برای محاسبه قیمت تعداد کلمات آن را در نظر می‌گیرند. به طور کلی هزینه از ضرب تعداد کلمات متن مبدأ در قیمت واحد زمینه تخصصی آن به دست می‌آید.

 

زمینه تخصص

 

برای تبدیل پایان نامه به کتاب، ترجمه و ویرایش و… در زمینه‌های علمی و تخصصی، داشتن تخصص و مهارت در آن رشته الزامی می‌باشد. تبدیل متون تخصصی باید توسط مترجمینی مجرب و ماهر که آشنایی کافی با متون تخصصی دارند، انجام شود. همچنین برای رشته‌های تخصصی تعداد مترجمین و ویراستاران کم بوده و این موضوع در تعیین هزینه نقش زیادی دارد. بنابراین هرچه موضوع تخصصی‌تر باشد، امکان افزایش قیمت نیز وجود دارد. به عنوان مثال تعداد ویراستاران و مترجمین متخصص در برخی از زمینه‌های علمی از قبیل متون پزشکی، حقوقی، هنری و فلسفی کمتر است و یافتن یک ویراستار یا مترجم متخصص ماهر در آن رشته دشوارتر بوده و در نتیجه هزینه بیشتری طلب خواهند کرد.

 

کیفیت و نوع خدمات

 

تبدیل پایان نامه به کتاب در دو سطح کیفی طلایی و طلایی پلاس ارائه می‌شود که همانند زمان‌بندی سایر خدمات توسط مشتری انتخاب می‌شود. هنگامی‌که مشتری خواهان پروژه‌ای بدون هیچ نقص و ایراد است، بایستی زمان زیادی صرف انجام آن گردد که در این صورت هزینه پروژه به نسبت دقت انجام آن بیشتر خواهد بود.

 

زمانبندی

 

زمان یکی دیگر از مهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده قیمت تبدیل پایان نامه به کتاب می‌باشد. اگر شما عجله داشته باشید و مدت زمان کمتری در اختیار ویراستار قرار دهید، بسته به فشار کاری و سرعت عملی که ویراستار باید داشته باشد، هزینه نیز افزایش می‌یابد. به‌طور کلی، زمان تبدیل پایان نامه به کتاب به دو نوع مختلف عادی و فشرده دسته‌بندی می‌شود. که مشتری می‌تواند با انتخاب هر یک از آن‌ها، زمان دقیق تحویل فایل خود را تعیین کند.

 

خدمات درخواستی مشتری

 

خدمات درخواستی مشتری یکی دیگر از عوامل مهم و تأثیرگذار در قیمت می‌باشد. در برخی از سفارشات مشتریان جداول، شکل‌ها، فرمول‌ها و… وجود دارند و یا حتی ممکن است مشتری بخواهد تا فایل موردنظر پس از اتمام، توسط فرد متخصص و باتجربه دیگری نیز بازخوانی شود و یا از لحاظ سرقت ادبی و علمی نیز مورد بررسی قرار گیرد. طبیعی است انجام این درخواست‌ها و خدمات اضافه باعث تغییر هزینه خواهد شد.

 

صفحه آرایی

 

ممکن است برخی از دانشجویان، پس از تبدیل پایان نامه به کتاب، خواستار صفحه آرایی کتاب خود باشند که این مورد نیز هزینه مجزایی خواهد داشت. صفحه آرایی هنر چیدمان محتوا و اطلاعات در کنار یکدیگر است که به تنظیم و عرضه‌ی مجموعه‌ای از انواع محتوا مانند متن و تصویر به‌صورت جداگانه یا ترکیبی از آن‌ها در فضا و محدوده‌ای مشخص مانند صفحه می‌پردازد.

 

طراحی جلد

 

طراحی جلد کتاب هم از مواردی است که مشتری به اختیار آن را انتخاب می‌کند و در صورت نیاز به طراحی جلد، قیمت پروژه افزایش خواهد یافت. همان‌طور که میدانید، طراحی جلد کتاب آخرین مرحله برای ایجاد یک اثر است. چرا که نماینده بصیری محتوا و مفهوم اثر خواهد بود. این را همیشه به یاد داشته باشید که جلد کتاب شما تنها چند ثانیه مهلت دارد تا نگاه بیننده‌ها را به خود جذب کند، وگرنه آن‌ها سراغ کتاب‌های بعدی خواهند رفت.

 

مراحل چاپ کتاب برگرفته شده از پایان نامه

 

دانشجویان، برای شرکت در مصاحبه دکتری باید رزومه تحقیقاتی خود را قوی و پر بار کنند. همان‌طور که گفته شد یکی از بهترین راه‌هایی که باعث تقویت رزومه می‌شود چاپ کتاب برگرفتهبرگر شده از پایان نامه است. پس از اینکه پایان نامه خود را به فرمت کتاب تبدیل کردید باید اقدام به چاپ آن نمایید از نظر بسیاری از متقاضیان مخصوصاً افرادی که برای اولین بار اقدام به چاپ کتاب خود می‌کنند، انجام این کار کمی سخت به نظر می‌رسد. اما برای مؤسساتی که در این حوزه فعالیت دارند و روزانه کتاب‌هایی را به آماده چاپ می‌کنند بسیار ساده هستند. مراحل چاپ کتاب را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 

ویراستاری اولیه اثر

 

صفحه آرایی اولیه اثر

 

اختصاص دادن شابک به اثر

 

ثبت اثر در سازمان اسناد و کتابخانه ملی کشور

 

اخذ مجوز فیپا

 

اخذ مجوز چاپ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

 

انجام طراحی جلد مطابق نظر مؤلف و با تأیید مدیر مسئول

مراحل ثبت سفارش تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ آن

شاید شما هم جزء داوطلبانی هستید که قصد دارید از طریق تبدیل پایان نامه خود به کتاب و چاپ آن به تقویت رزومه خود در مصاحبه دکتری اقدام کنید. به نگارش درآوردن یک کتاب می‌تواند امتیازات زیادی را برای رسیدن به موفقیت‌های بزرگ برای شما عزیزان به ارمغان بیاورد، یکی از رایج‌ترین نوع به چاپ رساندن کتاب، برگرفتن کتاب از پایان نامه ارشد و یا رساله دکتری شما می‌باشد. برای ثبت سفارش تبدیل پایان نامه خود به کتاب و چاپ آن لازم است تمامی مراحلی که در زیر به آن اشاره شده است را انجام دهید

ابتدا سفارش خود را ثبت کرده و فایل پایان نامه و سایر اطلاعات موردنیاز را ارسال می‌کنید. در این صورت هزینه انجام پروژه و همچنین زمان تحویل آن به شما اعلام خواهد شد.

 

فایل شما توسط متخصصین بررسی شده بعد از آنکه عنوان کتاب توسط شما انتخاب شد فرمت پایان نامه به فرمت کتاب تبدیل می شود

 

فایل نهایی توسط بازرسین بررسی گردیده و به شما تحویل داده می‌شود.

 

پس از تأیید نهایی شما کتاب وارد مرحله چاپ می‌شود.

خدمات تبدیل پایان نامه به کتاب برای مصاحبه دکتری در حوزه مشق

 

نشر حوزه مشق با بهره‌گیری از کارشناسان متخصص و متبحر خود، روند تبدیل فرمت پایان نامه به کتاب شما را با کمترین هزینه، کیفیت بالا و در سریع‌ترین زمان میسر می‌کند. حوزه مشق به صورت رایگان قیمت تبدیل پایان نامه به کتاب را به صورت آنلاین برآورد می‌کند و به اطلاع مشتریان عزیز می‌رساند. شایان ذکر است که در ارائه این خدمات، محرمانگی پایان نامه حفظ خواهد شد. بنابراین مشتریان با خیال راحت می‌توانند پایان نامه خود را به ما بسپارند.

 

جهت اطلاعات بیشتر برای تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ آن می‌توانید با کارشناسان ما از طریق تماس یا پست الکترونیکی موسسه و همچنین از طریق شبکه‌های مجازی ( واتساپ، اینستاگرام و تلگرام ) در ارتباط باشید و یا از طریق لینک زیر سفارش خود را ثبت نمایید.

 

❤️

انتشارات بین المللی حوزه مشق

چاپ انواع کتاب

صفحه اصلی

با مدیریت دکتر فردین احمدی

۰۹۳۹۳۳۵۳۰۰۹

۰۹۱۹۱۵۷۰۹۳۶

تصویر نویسنده
فردین احمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *